12232/​53

Max Nathan (f. Århus 1880, d. Kildekrog ved Hornbæk 1952)

Interiør med kvinde og barn. Signeret Max Nathan 09. Olie på lærred. Lysmål 62×43. Rammemål 80×62.

Nogen afskalning i venstre side. Ramme med almindelige alders- og håndteringstegn.

Kunst, antikviteter & design, 11. august 2022

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK