12232/53
Max Nathan (f. Århus 1880, d. Kildekrog ved Hornbæk 1952)
Interiør med kvinde og barn. Signeret Max Nathan 09. Olie på lærred. Lysmål 62×43. Rammemål 80×62.
Nogen afskalning i venstre side. Ramme med almindelige alders- og håndteringstegn.
Kunst, antikviteter & design, 11. august 2022
Vurdering
Hammerslag