2102/306
Kinesisk figur af porcelæn i form af Budai omgivet af børn, dekoreret i emaljefarver. Stemplet. 20. årh. H. 20.
Det ene barn med stødmærke på forhovedet.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag