Hsiao Chin (f. Shanghai 1935)
“Chi-273”, 1981. Sign. samt med kunstnerens stempler; sign., betitlet og dateret bagsiden. Mixed media på papir monteret på lærred. 63×126.
Proveniens: Privatsamling, Danmark/Sverige. Erhvervet af nuværende ejer direkte fra kunstneren.
Malerier og grafik, 7. juni 2017