2418/725
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“The pendant-100 Year”. Hejsependel af hvidlakeret og guldbelagt metal. Stemplet Hans J. Wegner, 168/300. Udført hos Pandul. H. 37. Diam. 51.
Mindre brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag