Kaspar Bonnén (f. København 1968)
“Blue Room”, 2003. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 200×240. Uindrammet.
Udstillet: Carnegie Art Award, Skandinavien og London, England, 2004. Udstillet: “Kaspar Bonnén - Everything Changes”, ARoS Aarhus Kunstmuseum, Aarhus, 2012. Proveniens: Galleri Christina Wilson, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020