2033/​303

Fransk Louis XV kommode af nøddetræ med beslag af bronze, buede sider og front med fire profilerede skuffer udskåret med ornamentik, ben i form af hove. Languedoc. 18. årh.s midte. H. 87. B. 129. D. 68.

Ridser og mærker. Brugsslitage. En skuffe lidt skæv.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag