2033/303
Fransk Louis XV kommode af nøddetræ med beslag af bronze, buede sider og front med fire profilerede skuffer udskåret med ornamentik, ben i form af hove. Languedoc. 18. årh.s midte. H. 87. B. 129. D. 68.
Ridser og mærker. Brugsslitage. En skuffe lidt skæv.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag