2446/48
Røgelseskar af patineret messing med tilhørende stand, dekoreret med dyrehoveder. 19. årh. H. inkl. hanke 14. Diam. 11.
Bulet. Irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag