1921/135
Ubekendt maler, 20. årh.
Portræt af en kvinde i lyserød kjole en face mod højre. Usigneret. Olie på lærred. 30×23.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag