2014/225
To kinesiske tripod røgelseskar af patineret bronze, hver med to oprette hanke. Xuande mærke, 18. årh.Vægt 1348 g. Diam. 11–12 cm. (2)
New text March 26.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
81 bud