1917/1583
To manglebrædder af træ, Det ene udskåret med Christian VII's kronede monogram, datering 1767 samt monogram. Derudover braok manglebræt med ornamentik, initialer samt datering 1695. L. 61 og 66 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag