2009/1160
Bent Exner (f. Hald ved Viborg 1932, d. Pandrup 2006)
Halskæde af delvis lueforgyldt sterlingsølv. Vedhæng L. 7,2. Kæde L. 72 cm. 1981.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag