1842/154
Peder Knudsen (f. København 1868, d. sst. 1944)
Sejlbåde ved Bornholms kyst. Sign. Peder Knudsen. Olie på lærred. 78×65,5.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag