2138/​889

Tue Poulsen (f. København 1939)

Kvadratisk sofabord af palisander. Top med kakler af stentøj. Sign. Tue. H. 50. L./B. 101.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK