2138/889
Tue Poulsen (f. København 1939)
Kvadratisk sofabord af palisander. Top med kakler af stentøj. Sign. Tue. H. 50. L./B. 101.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag