1847/28
Vitrine af nøddetræ, front med glaslåge samt skuffe. Prydet med skæringer. Rokokoform, 20. årh. H. 201. B. 80. D. 40.
Falmet. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag