1927/6
Dansk Louis XVI spejl af mahogni og forgyldt træ, øverste spejlglas med dekoration. Ca. 1780. H. 138. B. 51.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag