2427/874
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 589”. Tremmebænk af patineret eg med gennembrudt sæde, opsat på tilspidsende ben. Formgivet 1953. Udført 1950–1960'erne hos snedkermester Johannes Hansen, stemplet herfra. H. 31. L. 141. B. 51.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre skjolder.
Vurdering
Hammerslag
893510 | ||
71135 | ||
893510 | ||
800785 |