2142/351
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Snelandskab med en vej og huse. Sign. Harald Pryn. Olie på lærred. 50,5×70.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag