2043/800
Uffe Christoffersen (f. Hellerup 1947)
“Figurer i farverum III”, 1977. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på lærred. 58×84.
Original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag