909/696
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Fiancailles”. Sign. P. Wemaëre 94 samt sign. på bagsiden P. Wemaëre med titel og årstal. Olie på lærred. 73×100.
Malerier, skulpturer og grafik, 29. september 2022
Vurdering
Hammerslag