2119/592
Børge Jørgensen (f. Rudkøbing 1926, d. 1998)
Figur. Sign. Børge Jørgensen 85. Skulptur i rustfrit stål. H. 52.
Småridser i overfladen.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud