1831/1181
Kalcedonhalskæde i forløb prydet med talrige facetslebne lyseblå kalcedoner. Magnetlås af forgyldt sterlingsølv. Perlediam. 10–20 mm. L. 41,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 1. august 2018
Vurdering
Hammerslag