1333/1655
Tibetansk gau, amuletgemme af læder og udbanket kobber med forside af forarbejdet sølv, dekoreret med buddhistiske symboler, indeholdende en bogrulle. 19. årh. H. 13 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 15. august 2013
Vurdering
Hammerslag