Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
“Ved Nordfjord i Norge”. Sign. G. E. L. 85. Olie på lærred. 21×31.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1102, 2011 nr. 1028.
Enkelte minimale retoucheringer. To minimale afskalninger samt mindre stødmærke med afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
12 bud