1639/561
Dansk design
Større og mindre bordskål af stentøj, modelleret i relief, delvis dekoreret med blå glasurer. Sign. HAK og stemplet Søholm. Diam. 27 og 21,5. (2)
Mindre brugsslitage.
Moderne kunst og design (udskudt), 30. september 2016
Vurdering
Hammerslag