1639/​561

Dansk design

Større og mindre bordskål af stentøj, modelleret i relief, delvis dekoreret med blå glasurer. Sign. HAK og stemplet Søholm. Diam. 27 og 21,5. (2)

Mindre brugsslitage.

Moderne kunst og design (udskudt), 30. september 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK