2115/99
Lille rejse skrivetøj med to blækhuse, skrivepen og segl, i æske prydet med perlemor. Ca. 1900. L. 7 cm. H. 5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Perlemorsplader med revner, en med afslag og en med reparation, flaskerne kan ikke komme op.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag