1948/34
Ubekendt maler, 18.-19. årh.
Portræt af Friedrich Berg. Usigneret. Olie på lærred. 83×63,5.
Lærred bør strammes op. Mærker fra blændramme. Retoucheringer og reparationer. Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag