2450/908
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
“Kludestolen”. Et par lænestole af fyrretræ, hynder betrukket med lys kanvas. Udført hos Schiang Møbler. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter, smuds og defekter.
Vurdering