2436/​922

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Skænk af eg med monteringer af messing. Front med låge, bag hvilken hylde. Formgivet 1964. Udført hos P. Lauritsen & Søn. H. 80. B. 119. D. 36.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En nøgle medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?