2436/​923

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-3½/3”. Et par pendler med fatningshus af kobber, skærme af gul- og hvidmalet metal. Udført og mærket hos Louis Poulsen. Diam. 33. (2)

Stemplet: 120011221803149 og 12033221809704

Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

802374 (Autobud) 3.400 DKK
896810 3.200 DKK
802374 3.000 DKK