Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Cirkulært udtræksbord af riopalisander med sammenklappelig tillægsplade under bordpladen. Model 15. Udført og mærket hos J. L. Møller, Højbjerg. H. 73. Diam. 122. L. 172.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021