2417/69
Stor damaskdug med indvævede liljekonvaller. 20. årh.s første halvdel. Ca. 460×162. Desuden 12 servietter. Ca. 55×55. (13)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud