2414/​257

Louis Léopold Boilly (f. La Bassée 1761, d. Paris 1845)

“Les antiquaires” og “La Félicité Parfaite”. Tryksign. L. Boilly. Tryksign. To litografier. Lysmål 30×23. Bladstørrelse 27×21. (2)

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Misfarvninger. Enkelte fugtpletter. Revner på papir.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

700 DKK

700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK