2008/523
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Solstrejf i skoven, sommer, Bornholm. Sign. OH. 30. Olie på lærred. 82×66.
To reparationer/lapper på bagsiden.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud