2150/218
Kinesisk smykkesæt af forgyldt metal dekoreret med ben bestående armbånd, broche samt to øreringe. 20. årh.s begyndelse. L. 18 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag