2048/39
Helfacetteret skrin af rubinfarvet glas med gulddekoration, monteret med forgyldt metals. 20. årh. H. 12 cm. Diam. 11 cm.
lidt ridser på overfladen
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag