Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et sæt på tre indskudsborde af riopalisander med tilspidsede ben. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50./45./39. L. 59./47./35. B. 35. (3)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder.
Moderne kunst og design, 16. februar 2016
12 bud