2125/​7013

Stående kvindefigur af udskåret patineret træ. Baulé, Elfenbenskysten. H. 28.

Proveniens: Ex. Gammel privatsamling.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

1.650 kr

12 bud

1028281 (Autobud) 1.650 kr
875931 1.600 kr
1028281 (Autobud) 1.550 kr
875931 1.550 kr
1028281 (Autobud) 1.500 kr
875931 1.450 kr
1028281 1.300 kr
875931 (Autobud) 1.250 kr
1028281 1.200 kr
875931 1.100 kr
1028281 1.050 kr
894200 1.000 kr