2118/1039
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
Rektangulært sofabord af massiv teak med heksagonale ben. Model ML 114. Udført hos Mikael Laursen, Århus. H. 48. L. 165. B. 63.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||