2439/1747
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH - 4,5/4”. Et par bordlamper af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En lampe mangler underskærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
33 bud
322959 | ||
1165417 | ||
322959 (Autobud) | ||
891522 | ||
322959 | ||
900971 | ||
894426 | ||
802930 | ||
894426 | ||
846158 | ||
894426 | ||
1135926 | ||
894426 | ||
936267 | ||
896810 | ||
955540 (Autobud) | ||
802374 | ||
955540 (Autobud) | ||
1005136 | ||
955540 (Autobud) | ||
1005136 | ||
955540 (Autobud) | ||
1005136 | ||
955540 (Autobud) | ||
1005136 | ||
955540 (Autobud) | ||
328515 | ||
955540 (Autobud) | ||
1161418 | ||
955540 (Autobud) | ||
802930 | ||
955540 | ||
910142 |