2439/1747
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH - 4,5/4”. Et par bordlamper af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En lampe mangler underskærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
38 bud