911/714
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Uden titel, 1988. Sign. Appel, samt sign. og dateret på bagsiden. Akryl på papir monteret på lærred. 57×75.
Proveniens: Galerie Jerome, København. Erhvervet her af den nuværende ejer.
CoBrA, 6. december 2022
Vurdering
Hammerslag