2010/85
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Kystparti fra Korsika set fra Middelhavet. Sign. P. Mønsted Corsica 1893. 20×32.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 634, 1997 nr. 350.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud