1739/58
James Lawton Wingate (f. Kelvinhaugh 1846, d. Edinburgh 1924)
Marklandskab med ravne. Sign. Wingate. Olie på lærred. 18×31.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag