12114/146
Engelsk standur i kasse af mahogni, timekrans med romertal. Time, minut- og sekundangivelse. Sign. William Barrow, London. Foroven plakette “Tempus Fugit”, 19. årh. H. 206.
Brugsslitage. Kassens nederste felt med revne.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag