2432/227
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)
Model siddende i det grønne. Sign. Helge Helme 45. Olie på lærred. 41×33.
Minimale afskalninger og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag