Foto endnu ikke klar
893/​1062

Svensk design

Håndvævet vendbart “rölakan” tæppe af uld, polykromt geometrisk blomstermønster på lys gråbrun bund. Usign. Udført 20. årh. sidste halvdel, Sverige. L. 319. B. 218.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 5. marts 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag