Foto endnu ikke klar
893/1062
Svensk design
Håndvævet vendbart “rölakan” tæppe af uld, polykromt geometrisk blomstermønster på lys gråbrun bund. Usign. Udført 20. årh. sidste halvdel, Sverige. L. 319. B. 218.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 5. marts 2020
Vurdering
Hammerslag