1513/​1545

Fire dele sølv, bestående af to ovale fade, rundt fad samt tresidet sauceskål. P. Hertz, m.fl. København 20. årh. Vægt 2994 gr. Diam. 37 cm. L. 33 og 46 cm. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Rundt fad med gravering på bagsiden.

Varia, 26. marts 2015

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
3.000 DKK