2443/280
Et par svenske natskabe af hvidmalet træ, hver med skuffe og paneldør, plade af imiteret sten. Gustaviansk form, 20. årh. H. 82. B. 42. D. 40. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Vurdering